Webber: Ecclestone, Vettel-Hamilton ikilisini bir araya getirebilirdi

Eski Formula 1 pilotu Mark Webber, Bernie Ecclestone’ın hala F1’in başında olması halinde Hamilton’ın Vettel ile aynı takımda olabileceğine inandığını söyledi.

Webber: Ecclestone, Vettel-Hamilton ikilisini bir araya getirebilirdi Formula1

Mercedes ile olan sözleşme görüşmeleri henüz bitmeyen Hamilton’ın, yakın zamanda Mercedes’e imza atması beklenirken, henüz kesin bir şey yok.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Webber şöyle konuştu.

“Bence Bernie şu an hala Formula 1’de olsaydı, Hamilton’ın Ferrari’ye gelmesi çok daha kolay olabilirdi. O bunu başarırdı.

“Bernie bu ikilinin hep Ferrari’de birlikte yarışmasını istiyordu ve bunu izlemek çok güzel olurdu, ama bunun pek mümkün olduğunu düşünmüyorum.

“Lewis’in yeni sözleşmeyi henüz imzalamamasının nedeni para konusu olduğunu düşünüyorum. Sonuçta Hamilton şu an griddeki en iyi birkaç pilottan biri ve her şeyin kolay şekilde çözülmesini beklemiyorum.

“Neler olacağını göreceğiz. Yine de Hamilton’ın Ferrari’ye gelebileceğine pek inanmıyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.