Hamilton: Geçen seneye göre daha iyiyiz

Lewis Hamilton, Monaco’da hala istedikleri seviyede olmamalarına rağmen, işlerin geçen seneye göre daha iyi gittiğini söyledi.

Hamilton: Geçen seneye göre daha iyiyiz Formula1

Günü 4.sırada noktalayan İngiliz pilot, hala belli bir seviyenin altında kaldıklarını ve sıralama turlarına kadar gelişmeleri gerektiğini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Normal bir gün geçirdik. Hiçbir mekanik sorun yaşamadık ki bu da bizim için olumlu bir şeydi.

“Çarşamba günü Red Bull pilotlarının çok hızlı olduğunu söylemiştim ve sonuçlara baktığımızda da bunun doğru olduğunu görüyoruz.

“Araç bazı noktalarda iyiydi, ama genel olarak baktığımızda Ferrari ve Red Bull ile yarışmamız biraz zor duruyor.

“Geçen yılki performansımızı düşünürsek bu sene daha iyi bir başlangıç yaptık, ama hala 0.2 saniye kadar bir fark var ve bunu bir günde nasıl kapatabiliriz bilmiyorum. Neler olacağını göreceğiz.

“Hiper yumuşak lastikler güzeldi, ama çok dayanmadıklarını gördük. Sıralama turlarında nasıl bir strateji olacağını merakla bekliyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.