Ricciardo yakın bir sıralama turu bekliyor

Daniel Ricciardo sıralama turlarında Ferrari ve Mercedes’in de ileri doğru adım atacağını ve ilk 6’nın çok yakın olmasını beklediğini söyledi.

Ricciardo yakın bir sıralama turu bekliyor Formula1

Perşembe günkü iki antreman seansını da ilk sırada noktalayan Avustralyalı pilot, 1.11’lere inen tek pilot olarak da dikkat çekmeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Buraya gelirken hedefimiz baskın bir performans sergileyip, kazanmaktı ve bu anlamda iyi bir başlangıç yaptık.

“İki seansı da lider tamamlamak bize cumartesi günü öncesinde moral verdi. Yine de rakiplerimizin sıralama turlarında nasıl daha iyi duruma geldiğini biliyoruz ve buna hazırlıklı olmalıyız.

“Öndeki üç takımın da sıralama turlarında çok yakın olmasını bekliyorum. Pole pozisyonunu almak için çok limitte gitmemiz gerekiyor ve bu pistte hataya yer yok.

“Seri halinde atılan turlarda iyi gözüktük, ama hala her şeyi bir araya getiremedik. Umarım cumartesi günü daha iyi bir iş yapıp pole pozisyonunu alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.