Vettel: Red Bull’un hızı endişe verici değil

Sebastian Vettel, Perşembe günündeki antremanları domine eden Red Bull’un hızının kendisini çok endişelendirmediğini söyledi.

Vettel: Red Bull’un hızı endişe verici değil Formula1

Günü Ricciardo’nun yaklaşık 0.6 saniye gerisinde tamamlayan Alman pilot, Red Bull’un antremanlardaki temposunun hep daha yüksek olduğunu da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Red Bull ilk antreman günlerinde hep daha güçlü gözüküyordu ve yine aynısı oldu. Bu yüzden bizim için ortada endişelenecek bir durum yok.

“Hala sıralama turları ve yarışın çok yakın geçmesini bekliyorum. Favori olarak gösterebileceğimiz bir takım bulunmuyor.

“Yine de dünkü antremanlardan gerekli dersleri çıkarıp, yarına kadar ödevimizi en iyi şekilde yapmamız gerekiyor.

“Monaco’da sürüş yapmak gerçekten çok keyifli. Tabii ki diğer pistlere göre hataya olan tahammül daha az ve en ufak bir hata bile sizin bariyerlerde olmanıza neden olabilir.

“Bir risk almadan veya limitleri zorlamadan önce iki kere düşünmeniz gerekiyor. Neler olacağını göreceğiz, ama şu an için bir endişemiz yok ve kendimize güveniyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.