Rosberg: Ricciardo Ferrari’ye gitmeli

2016’nın dünya şampiyonu Nico Rosberg, 2018 sonunda sözleşmesi bitecek olan Daniel Ricciardo’nun Ferrari’ye gitmesi gerektiğini söyledi.

Rosberg: Ricciardo Ferrari’ye gitmeli Formula1

Şampiyon olmanın kendisi adına öncelik olduğunu vurgulayan Avustralyalı pilot, yaz sonuna doğru gelecek yılla ilgili kararını vereceğini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rosberg şöyle konuştu.

“Bana pilotların nereye gitmesi gerektiğini sorarsanız, özellikle Ricciardo’nun Ferrari’ye gitmesinin onun adına daha iyi olacağını düşünüyorum.

“Sonuçta bu ikili Red Bull’da sorunsuz bir yıl geçirmişti ve aynısını tekrar olabilir. Her ne kadar Vettel bundan biraz rahatsız olacak olsa da Ferrari bunu düşünmeli.

“Ferrari son yıllarda inanılmaz bir gelişim gösterdi ve bu beni oldukça şaşırttı. Tabii ki onlar harika bir ekip ve büyük işler başarmaları sürpriz değil, ama Mercedes’in içinde gelen biri olarak geriye düşmelerine biraz şaşırdım.

“Önümüzde çok uzun ve keyifli bir sezon var. Umarım bu savaş son yarışa kadar sürer.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.