Pirelli tek pit stop bekliyor

Monaco Gp’si ile ilgili pit stop tahmini yapan Pirelli’de Mario Isola tek pit stop beklediğini söyledi.

Pirelli tek pit stop bekliyor Formula1

Hiper yumuşak lastiklerdeki ufalanmaya rağmen yarışta herkesin tek pit stopla finişe gelebileceğini belirten Isola, tur rekorlarının da gelişmesini bekliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mario Isola şöyle konuştu.

“Burada geçen yıllara göre çok daha yumuşak hamurlarla yer alıyoruz ve lastiklerdeki aşınmasının artması da bu anlamda beklediğimiz bir şeydi.

“Pist rekorlarının gelmesi de anormal bir şey değildi. Yine de tüm bu aşınmalara rağmen yarışta özellikle ön grubun tek pit stopu değerlendireceğine eminim.

“Sonuçta burada geçiş yapmak çok zor ve pist üstü konumu her şeyden daha önemli olacaktır. Red Bull şu an diğerlerine göre daha hızlı gözüküyor, ama gerçek resmi görmek için sıralama turlarını beklemeliyiz.

“Neler olacağını göreceğiz, keyifli bir yarış bekliyoruz. Her ne kadar geçiş imkanı az olsa da özellikle sıralama turları çok yakın geçecektir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.