Green: Ultra yumuşaklarla başlamak avantaj olabilir

Force India’dan Andy Green yarışa ultra yumuşak lastiklerle başlamanın Pazar günü kendileri avantaj sağlayabileceğini söyledi.

Green: Ultra yumuşaklarla başlamak avantaj olabilir Formula1

Antremanlarda rekabetçi gözükmeyen Silverstone merkezli takım, bugünkü son antremanlarda da 12 ve 13.sıralarda yer almıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Green şöyle konuştu.

“ Hiper yumuşak lastikler oldukça agresif duruyor.

“Sıralama turları için belki de en iyi lastikler bunlar ve herkese güzel bir şov sunabileceklerini düşünüyorum. Yine de yarış için çok yeterli değiller.

“Herkesin tek pit stopa yöneleceğini düşünüyorum. Özellikle öndeki büyük takımlar muhtemelen Q2’de farklı bir lastikle tur atıp yarışa hiper yumuşak ile başlamaktan kaçınmak isteyeceklerdir.

“İlk 10’un dışındakiler için strateji çok kritik olacaktır. Ultra yumuşak lastikler seri halinde atılan turlarda iyiydi ve aşınma sorunu da çok yaşanmadı. Şu an için biz de bu ihtimal üzerinde duruyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.