Hamilton: Elimden gelenin en iyisini yaptım

Lewis Hamilton, Mercedes’in en hızlı 3.araç olarak gözüktüğü Monaco’da sıralama turlarını 3.sırada tamamlayarak iyi bir iş yapmış oldu.

Hamilton: Elimden gelenin en iyisini yaptım Formula1

Verstappen’in antremanlardaki kazasından dolayı seansa katılamaması ve Raikkonen’in de yavaş kalmasıyla birlikte 3.’lüğe yükselen İngiliz pilot, sonuçtan memnun.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“İlk olarak Daniel’e tebrikler. Bütün hafta sonu boyunca harika bir iş yaptı ve bu sonucu hak etti.

“Elimden geleni yaptım aslında, son turda biraz daha önde gidiyordum, ama bu turu devam ettiremedim.

“Önümüzde çok uzun bir yarış olacak ve hala her şeyin mümkün olduğunu düşünüyorum. Özellikle Q2’de diğerlerinin de farklı lastikleri denemesini beliyordu, ama olmadı. Yine de neler olacağını yarın göreceğiz.

“Lastiklerin yol tutuşu çok iyi değildi. 21 yarışlık takvimde genel olarak iyi olmanız gerekiyor. Burası özel bir pist ve yavaş olduğu için Red Bull’a daha çok bakıyor, ama bunu çok önemsemiyoruz. Kalan yarışlarda yine hızlı olmayı bekliyoruz.

“Şimdilik aklımızda yarın var ve umarım mümkün olan en iyi sonucu alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.