Alonso: 7’lik harika bir sonuç

Fernando Alonso, antremanlarda zorlanan McLaren’in sıralama turlarında geri dönüşünün inanılmaz olduğunu ve harika bir sonuç aldıklarını söyledi.

Alonso: 7’lik harika bir sonuç Formula1

Geçen sene de bu pistte iyi bir sıralama turu geçiren Woking merkezli takım, yarışta da güzel bir sonuç almayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Sabah antremanlarını bugün 15.sırada noktalamıştık ve işlerin bizim için yolunda gitmediğini biliyorduk.

“Neyse ki sonrasında yaptığımız atak değişiklikleri çok iyi iş e yaradı ve Q3’e kalmanın yanında 7.olarak da yarış için çok güçlü bir yerde olmayı başardık.

“Çok stresli bir gündü. Sürekli trafikle mücadele etmeniz gerekiyordu ve temiz bir tu için neredeyse hiç vakit yoktu. Yine de her şeyi bir araya getirip bu kaostan mutlu ayrılmak güzeldi.

“Şimdi öncelikle akşam 21.45’teki maçı bekleyeceğim. Real Madrid zaferiyle birlikte yarın daha motive bir yarış çıkarabilirim. Neler olacağını göreceğiz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.