Raikkonen: Bu sonuçla mutlu olamayız

Kimi Raikkonen güçlü olmayı bekledikleri Monaco Gp’si sıralama turlarındaki 4.’liği kendisini mutlu etmeyeceğini söyledi.

Raikkonen: Bu sonuçla mutlu olamayız Formula1

Yaklaşık 0.45 saniye Ricciardo’nun gerisinde kalan Fin pilot, kritik şekilde Mercedes’ten Hamilton’ın da gerisine düşmüştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Özellikle lastikleri çalıştırmakta çok zorlandık. İlk iki viraja gelirken onları istenilen sıcaklığa çıkaramadığımız için vakit kaybettik.

“Monaco’da ilk viraja %100 şekilde rahat gelemezseniz turun geri kalanı da biraz sıkıntılı oluyor ve bn de bunu başardım. Ne yazık ki lastikler bize sorun çıkarttı.

“Takım olarak sonuçtan dolayı memnun değiliz. Zaman ekranına baktığımda daha yukarılarda olmayı istiyordum, ama başaramadık.

“Yarış çok farklı olacaktır. Monaco’da her an her şey olabiliyor ve bu yüzden fırsatları hazır şekilde beklemelisiniz. Biz de bunu yapıp iyi bir sonuç peşinde koşacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.