Verstappen: Küçük bir hata pahalıya mal oldu

Max Verstappen, Monaco Gp’si 3.antremanlarında yaptığı küçük hatanın, böylesine bir pistte kendisine çok pahalıya mal olduğunu söyledi.

Verstappen: Küçük bir hata pahalıya mal oldu Formula1

Seansın bitimine 10 dakika kala yüzme havuzu bölümünde kaza yapan Hollandalı pilot, aracın sıralama turlarına yetişmemesi nedeniyle yarışa son sıradan başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Kazadan önce önümdeki yavaş araçlardan birini geçtim ve o sırada sanırım çizgiyi tam olarak oturtamadım. Bu tabii ki bir bahane değil, hata yaptım ve bunun da bedelini en ağır şekilde ödeyeceğim.

“Çin’de olduğu gibi bu hata da tamamen bana aitti. Bu istediğim bir durum değildi, ama ne yazık ki böyle şeyler sporun içinde var ve ben de şimdi bunu kabullenip yarışta elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışmalıyım.

“Motoru çalıştırmayı başardık, ama sonrasında bir sızıntı olduğu ortay çıktı ve artık piste çıkmak için de yeterli vakit yoktu. Monaco’da böyle küçük bir hata size çok pahalıya mal olabiliyor.

“Daniel’in ne kadar hızlı olduğunu gördük. Burada iyi bir avantaj sahiptik, ama en geriden bunu nasıl kullanabilirim, bilmiyorum. Benim için zor bir yarış olacak.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.