Vettel: Daha hızlı gidemezdim

Sebastian Vettel, Ricciardo’nun sıralama turlarında çok hızlı olduğunu ve ona daha fazla yaklaşmasının mümkün olmadığını söyledi.

Vettel: Daha hızlı gidemezdim Formula1

Liderin 0.23 saniye gerisinde 2.sıranın sahibi olan Alman pilot, kazanmak için geldiği yarışta, Red Bull’un güçlü performansı karşısında biraz sıkıntı yaşıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Açıkçası güzel bir sıralama turlarıydı. Bazen daha iyisini yapabilirim diye düşünüyorsunuz, ama ben araçtan her şeyi çıkarttığımı hissettim.

“Red Bull Perşembe gününden beri oldukça hızlıydı ve biz de onlara mümkün olduğunca yakın kalmaya çalıştık. Ne yazık ki daha iyisini yapmak çok zordu.

“İlk virajda istediğim gibi bir iş yapamadım, turun kalan kısmı iyiydi, ama yine de lastikleri tam olarak çalıştıramadığımız için bunun da bedelini ödemiş olduk.

“Şimdi bugünkü starta odaklanmamız gerekiyor. İyi bir start alıp liderliği ele geçirirsek, çok büyük bir avantajımız olabilir, ama arkadaki Lewis’e de dikkat etmemiz gerekiyor.

“Uzun bir yarış olacak. Biraz şansın da yardımıyla kazanabiliriz, neler yapmamız gerektiğini biliyoruz ve sadece çıkıp yarışmayı bekliyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.