Alonso: Red Bull ile aradaki fark hayal kırıklığı yarattı

Fernando Alonso, her ne kadar sıralama turlarında iyi bir iş yapıp mutlu olduğunu söylese de, Red Bull ile aradaki farkın hayal kırıklığı yarattığını belirtti.

Alonso: Red Bull ile aradaki fark hayal kırıklığı yarattı Formula1

Ricciardo’nun 1.3 saniye gerisinde kalan İspanyol pilot, 7.sırayı almasına rağmen, aynı motorlu Red Bull’un bu kadar hızlı olmasının kötü bir işaret olduğunu da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Açıkçası biraz hayal kırıklığı yaşıyorum. Aynı güç ünitesi ile yarıştığımız Red Bull’un bu kadar önde olması istediğimiz bir şey değil.

“Bu sezonun başından itibaren aracın performans olarak onlara yakın olmadığını biliyoruz, ama her yarışta daha iyiye gidiyoruz ve bir an önce üst sıralara yaklaşmalıyız.

“Burada Red Bull’un favori olabileceğini biliyorduk, Ferrari ve Mercedes’in onları geçemediğini görmek çok sürpriz olmadı. Pistin karakteristiği onlar için daha uygundu.

“Sezon sonuna kadar takibe devam edeceğiz. Kötü olduğumuz alanları biliyoruz ve buralarda bir an önce gelişirsek, farkı da biraz olsun kapatabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.