Ricciardo Monaco’da sorunlu aracıyla kazandı

Perşembe gününden bu yana rakiplerine göre çok daha iyi durumda olan Daniel Ricciardo, yarışın büyük kısmında güç ünitesi sorunu yaşamasına rağmen kazanmayı başardı.

Ricciardo Monaco’da sorunlu aracıyla kazandı Formula1

Pole pozisyonundan başlayan Avustralyalı pilot, pitlere kadar kontrolü elinde tutup farkı 4 saniyeye çıkarırken, sonrasında yaşanan sorunla birlikte düzlüklerde yeteri kadar hızlanamasa da yavaş bölümdeki iyi dereceleriyle Vettel’i arkasında tutmayı başardı.

Lewis Hamilton 3.başladığı yarışta damalı bayrağı aynı sırasında geçerken, onu Raikkonen izledi.

Valtteri Bottas da pitlerin ardından öndeki 4 pilotun aksine süper yumuşak lastiklerine geçse de, atak yapacak yerin azlığı sebebiyle Raikkonen’e karşı bir hamle yapamadı ve 5.’liğe mahkum oldu.

Geri kalanların en iyisini sıralama turlarında olduğu Esteban Ocon olurken, Fernando Alonso da 7.sırada götürdüğü yarışta vites kutusu sorunu ile yolda kaldı.

Gasly Toro Rosso ile güzel bir yarış çıkarıp 7.sıranın sahibi olurken, onu Nico Hulkenberg izledi. İlk 10’u tamamlayan diğer isimler ise son sıradan başlayan Verstappen ve Sainz izledi.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.