Monaco’da günün pilotu Ricciardo

Daniel Ricciardo ilk sıradan başladığı Monaco Gp’sinde neredeyse çoğunu sorunlu araçla götürdüğü yarışı kazanıp, günün pilotu olmayı başardı.

Monaco’da günün pilotu Ricciardo Formula1

Kariyerinde ilk defa ilk çizgiden başlayıp kazanan Avustralyalı pilot, kendisi adına zorlu geçen bu yarışta elinden gelenin yaptı ve 2016’da kaçırdığı zaferi de telafi etmiş oldu.

İyi bir start alan ve yarışın özellikle ilk bölümünü çok iyi kontrol eden Ricciardo, Hamilton’ın pit stopuyla birlikte tempoyu arttırdı ve kendisini Vettel’e karşı avantajlı bir konuma getirmeyi başardı.

Sonrasında ortaya çıkan güç ünitesi sorunundan dolayı 6.vitesin ötesine geçemeyen Red Bull pilotu buna rağmen yavaş bölümlerde Vettel aradaki farkı korudu ve Monaco’daki beklediği zaferi sonunda kazanmış oldu.

2018 günün pilotu ödülleri

Avustralya Gp – Fernando Alonso

Bahreyn Gp – Pierre Gasly

Çin Gp – Daniel Ricciardo

Bakü Gp – Charles Leclerc

İspanya Gp Lewis Hamilton              

Monaco Gp – Daniel Ricciardo

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.