Ricciardo: İki senedir bu zaferi bekliyordum

Daniel Ricciardo 2016’da pit stoptaki hata ile kaçan zaferin ardından bu zaferi beklediğini ve artık mutlu olduğunu söyledi.

Ricciardo: İki senedir bu zaferi bekliyordum Formula1

Yarışın büyük bölümünde güç ünitesi sorunundan dolayı 6.vitesi geçemeyen Avustralyalı pilot, buna rağmen her şeyi iyi şekilde kontrol etti ve yarışı Vettel’in önünde kazanmayı başardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“İki senedir bunu bekliyordum ve sonunda gerçekten kefalet geldi.

“Problemlerimiz vardı, telsizden bunlar ne kadar yansıdı bilmiyorum, ama çok zorluydu. Birden güç kaybetmeye başladım ve o an yarışın bittiğini düşündüm.

“6.vitesten sonrasını kullanamadım, ama inanılmaz bir şekilde kazanmayı başardık. Çok zorluydu gerçekten, biraz şüpheler vardı aklımda, ama sonunda Monaco’yu kazandık.

“Çok iyi hissediyorum, burada beni destekleyen herkese çok teşekkürler. Gerçekten inanılmaz bir hafta sonuydu ve özellikle yarışta tüm duygular birbirine girdi, ama şu an sadece mutluyum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.