Hamilton: Elimden gelenin en iyisini yaptım

Lewis Hamilton, 3.olmasına rağmen elinden gelenin en iyisini yaptığını ve bu şartlarda daha iyi sonucun mümkün olmadığını söyledi.

Hamilton: Elimden gelenin en iyisini yaptım Formula1

Özellikle ilk pit stopların ardından sürekli telsizden lastiklerle ilgili şikayette bulunan İngiliz pilot, Ricciardo’nun sorun yaşamasıyla birlikte ön grubu yakalasa da geçiş yapamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Öncelikle Daniel’e tebrikler, harika bir iş yaptılar ve bütün hafta sonu boyunca en hızlı onlardı.

“Aslında 2.olmayı isterdim, ama elimden gelenin en iyisini yaptım ve daha iyisi mümkün olmadı. Yine de bu sonuçtan dolayı mutluyum.

“En azından bir Red Bull ve Ferrari’nin önünde kalmayı başardık. Şimdi Kanada’ya odaklanıp güzel bir sonuç almaya çalışacağız.

“Burada gelirken zaten diğerlerinin bizden bir adım önde olduğunun farkındaydık, bu piste daha uygun bir araçları vardı, ama diğer yarışlarda bu şekilde bir tablo olacağını düşünmüyorum. Neler olacağını göreceğiz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.