Raikkonen: Sıkıcı bir yarıştı

Kimi Raikkonen, bu seneki Monaco Gp’sinin öncekilere göre daha sıkıcı olduğunu ve hiçbir heyecanının olmadığını söyledi.

Raikkonen: Sıkıcı bir yarıştı Formula1

Yarışa 4.sıradan başlayan Fin pilot, pitlerden sonra Hamilton’a yaklaşmasına rağmen rakibini geçemezken, son 40 tur boyunca da kendisini yakından takip eden Bottas’a yerini kaybetmemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Yarışta açıkçası hiçbir şey olmadı, çok sıkıcıydı.

“Burada zaten pit stoplardan sonra kim öndeyse sıralama nasılsa damalı bayrağa da o şekilde gideceğimizi biliyorduk. Bir geçiş olması için öndekinin büyük bir hata yapması gerekiyor.

“Bütün yarış boyunca birbirimizi takip edip durduk. Lastikler konusunda bir sıkınım yoktu, onları iyi şekilde kontrol edebiliyordum. Bottas’ın arkamda olmasından da endişeli değildim, sonuçta burada beni geçmesi çok zordu ve ben de hata yapmadım.

“Sürekli elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz, tabii ki bu 4.’lükle mutlu olamayız. Bu yarıştan da gerekli dersleri çıkartmaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.