Wolff: Sonucu kabullenmemiz gerekiyor

Toto Wolff, her yarışı kazanmalarının gerçek dışı bir durum olduğunu ve böyle zamanlarda da sonucu kabullenmeleri gerektiğini söyledi.

Wolff: Sonucu kabullenmemiz gerekiyor Formula1

Yarış boyunca Hamilton lastiklerden şikayet ederek zorlayamadığını belirtirken, Bottas da Raikkonen’in dibinde olmasına rağmen atak yapamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Bu sporda her zaman kazanma şansınız ne yazık ki olmuyor. Bu yüzden böyle durumları kabullenip, bir sonraki yarışa odaklanmak zorundasınız.

“Daniel’i tebrik etmemiz lazım. Hafta sonu boyunca en hızlı olan hep oydu ve hak ettiği bir galibiyet aldı.

“Lewis ve Valtteri için zorlu bir yarış oldu. Özellikle Hamilton pit stopun ardından lastikleri çalıştırmakta çok zorlandı ve bu yüzden sürekli tempoyu belli seviyeye tuttu. Başka bir pistte olsa bir kez daha pite girerdik, ama burada bir sorun yaşayacağına düşünmediğimiz için dışarıda kaldık.

“Genel olarak bakarsak hasarı minimumda tuttuk ve bundan dolayı mutluyuz. Şimdi her şeyi en iyi şekilde analiz edip Kanada’ya formda gitmek istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.