Ocon: Mercedes’in işini zorlaştırmadım

Esteban Ocon, yarış sırasında Lewis Hamilton’a karşı savunma yapmaması gerektiğini ve bunun takım emrinden dolayı kaynaklandığını söyledi.

Ocon: Mercedes’in işini zorlaştırmadım Formula1

Hamilton pite girdikten sonra Fransız pilotun arkasında çıkmış ve sonrasında da hiç zorlanmadan rakibini tünel çıkışında geçmeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ocon şöyle konuştu.

“Evet, bana Hamilton için işleri kolaylaştırmam gerektiği söylendi ve ben de öyle yaptım. Buna takım emri diyebilirsiniz.

“Ben sonuçta bir Mercedes pilotuyum ve bu tarz şeyleri bana değil patronuma sormanız gerekiyor. Lewis ile savaşmak zaten anlamsız olurdu. Çok yeni lastikleri vardı ve elimden gelen çok da bir şey yoktu.”

Bu konuda hakkında Wolff’e bir soru gelirken Alman isim şöyle konuştu.

“Evet, bu işler böyle oluyor. Bu sadece bizim için değil, diğer takımlar için de böyleydi. Ocon’un Lewis’i tutmaması bizim istediğimiz bir şeydi.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.