Hulkenberg: Güzel bir geri dönüş oldu

Nico Hulkenberg, sıralama turlarının ardından yarışta iyi bir geri dönüş yaptıklarını ve aldığı sonuçtan ötürü mutlu olduğunu söyledi.

Hulkenberg: Güzel bir geri dönüş oldu Formula1

Yarışa 11.sıradan başlayan Alman pilot, ilk 10’daki pilotlara göre olan lastik avantajını iyi kullandı ve damalı bayrağı 8.sırada geçti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Açıkçası çok iyi hissediyorum. Sıralama turlarının ardından işlerin kolay olmayacağının farkındaydık, ama güzel bir strateji ile iyi puanlar almayı başardık.

“Mevcut durumdan en iyisi çıkarttığımızı düşünüyorum. Geçişin zor olduğu ve hiçbir olayın yaşanmadığı bu yarışta 3 sıra yukarı çıkmak gerçekten etkileyici.

“İlk set lastiklerle çok iyi bir tempom vardı. Ortalara doğru biraz aşınma meydana geldi, ama yine de her şeyi kontrol altında tutup plana sadık kalmayı başardık.

“Sonrası daha kolaydı. Zaten öndekiler tempoyu yükseltmedikleri için lastiklerde çok zorlanma olmadı ve damalı bayrağa iyi şekilde gelmiş oldum. Takım için güzel bir sonuçtu.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.