Alonso: Tarihin en sıkıcı yarışıydı

Fernando Alonso, Monaco Gp’sinin beklentilerin çok altında kaldığını ve tarihin en sıkıcı yarışı olduğuna inandığını söyledi.

Alonso: Tarihin en sıkıcı yarışıydı Formula1

Öndeki ilk 6 pilotun aynı sırada damalı bayrağa geldiği yarışta İspanyol pilot da vites kutusu sorunu yaşayana kadar 7.sırada devam ediyordu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Muhtemelen Monaco Gp’si F1 tarihinin en sıkıcı yarışıdır. Özellikle bu geniş araçlarla ve herhangi bir güvenlik aracı, sarı bayrak gibi şeyler olmadan sadece tur atıyoruz.

“Buraya gelirken de çok sıkıcı bir yarış olacağının farkındaydık, ama sonuçta bizi izlemeye gelen seyircilere bir şeyler sunmamız gerekiyor. Verdikleri para boşa gitmiş olmamalı.

“Yarışta birden gücü kaybettim ve sonrasında 5.viteste takılı kaldım. Bu seneki ilk sorunumuz oldu. 7.sırada giderken böyle bir olay yaşandığı için üzgünüm, güzel puanlar alabilirdik.

“En azından sıralama turlarında iki yarıştır Q3’e çıkıyoruz ki bu ilerisi için güzel bir haber. Kanada’daki uzun düzlükler bizi biraz zorlayabilir. Neler olacağını göreceğiz. Umarım keyifli bir yarış olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.