Hamilton: Vettel hala en büyük tehdit

Lewis Hamilton, şampiyonluk yarışında Sebastian Vettel’in hala en büyük tehdit olduğunu ve ona karşı kazanmanın kolay olmadığını söyledi.

Hamilton: Vettel hala en büyük tehdit Formula1

Ricciardo Monaco’da sezonun 2.yarışını kazanmasına rağmen Hamilton’ın 38 puan gerisinde kalırken, İngiliz pilot yine de rakibinin de bir şansı olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Ferrari’nin hala en güçlü araç olduğunu düşünüyorum. Red Bull Monaco’da çok hızlıydı ve bunu bekliyorduk, ama genel anlamda Ferrari’yi göz ardı edemeyiz.

“Kanada’daki yarışın nasıl geçeceğini çok merak ediyorum. Bizim için çok ilginç bir yarış olabilir. Red Bull’un yine orada bazı güncellemeleri olacağını biliyorum, aynı şekilde Ferrari’de çok kuvvetli olacak.

“Biz de İspanya ile birlikte kendimizi geliştirmeyi başardık ve artık önlerdeki rekabet çok daha yakın geçecektir.

“6 yarış geride kaldı ve 3 takımın da ikişer galibiyeti var. Bu spor için güzel bir şey ve biz de pilotlar olarak bunun tadını çıkarıyoruz. Ben kişisel olarak böyle rekabetlerden çok keyif alıyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.