Kristoffersson, Speedmachine'i fethetti!

Bu hafta sonu FIA Dünya Rallikros Şampiyonasında yepyeni bir sayfa açıldı.

Kristoffersson, Speedmachine'i fethetti! Diğer Seriler

   

   

   

Bu hafta sonu FIA Dünya Rallikros Şampiyonasında yepyeni bir sayfa açıldı. Silverstone'a ve Speedmachine'e hoş geldiniz.

İngiltere motor sporlarının merkezinde yapılacak olan Dünya Rallikros Şampiyonası; lastik parçalama denemelerinin yapılacağı, önemli müziksel faaliyetlerin gerçekleştirileceği, yiyecek stantlarının bulunacağı ve son olarak da birinci sınıf bir yarış izleyeceğimiz iki günlük sıra dışı bir festivalle vitesi yükseltiyor.

Buna ek olarak, Monster Energy pilotu, FIA Dünya Rallikros Şampiyonu Johan Kristoffersson, dört yarıştan üçünü kazanarak sürücü tablosunun zirvesindeki yerini korumayı başardı.

Bu süreçte 30 şampiyonluk puanı topladı.

27.000 kadar seyirci, hafta sonu PSRX Volkswagen ikilisi, Monster Energy pilotları Peter Solberg ve Johan Kristoffersson'un üstün performanslarına şahitlik etti.

Peter, ilk günün lideri olurken Johan, ikinci gün Q3'ü, Q4'ü, yarı finali ve finali kazandı.

Ne yazık ki Peter, yarı finalde Johan'la yaşadığı çarpışmanın, 600bhp Polo R Supercar'ında teknik sorunlara sebep olması nedeniyle finalden çekilmek zorunda kaldı ve podyumda Johan'a katılamadı.

SpeedMachine Dünya Rallikros Şampiyonası'nın yanı sıra Amerika Rallikros Şampiyonası'nın da açılış turu yapıldı.

Yeni seri, bu yıl Temmuz ve Eylül aylarında Austin Texas'ta COTA'nın, ve Ağustos ayında Trois-Rivieres'in ev sahipliği yapacağı (Kanada Dünya Rallikros Şampiyonası da burada yapılacak) üç etkinlikten oluşacak.

Beklendiği üzere pistlere dönüş yapan Liam Doran, hafta sonunu podyuma çıkarak tamamlamayı başardı.

Yarışı birinci Tanner Foust ve ikinci Scott Speed'in arkasında üçüncü olarak tamamladı.

Şampiyonanın sonraki adımı, yani 5. tur, 9 ve 10 Haziran'da Norveç, Hell'de yapılacak.

FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA, F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit.

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.