Sainz: Alonso Formula 1’de mutlu değil

Ralli efsanelerinden Carlos Sainz, Fernando Alonso’nun Formula 1’de mutlu olmadığını hissettiğini ve bırakabileceğini söyledi.

Sainz: Alonso Formula 1’de mutlu değil Formula1

Son olarak Monaco Gp’sinden hiç keyif almadığını ifade eden İspanyol pilot, bu tarz yarışların seyircilere haksızlık olduğunu ifade etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Alonso şu an başka bir yerde olmak istediği anlardan birinde ve onu çok iyi anlayabiliyorum.

“O çok savaşçı birisi ve sürekli podyum ya da zaferler için yarışmak istiyor. Eğer daha önce iki kere dünya şampiyonu olup, çok sayıda yarış kazandıysanız bu durumda olmak size çok ağır gelebilir.

“Bu sene McLaren biraz daha iyi durumda ve onu da daha mutlu görüyoruz, ama hala istedikleri yerde değiller ve bu da Alonso’nun sabrını bir yerden sonra taşırabilir.

“Neler olacağını ben de bilmiyorum. Bunlar kişisel fikirlerim, onun gibi bir ismin sporda daha rekabetçi bir araçla yarışmasını çok isterim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.