Ricciardo Kanada’da farkı kapatmayı umuyor

Monaco Gp’sinin galibi Daniel Ricciardo, Kanada’da güncellemelerle birlikte öndeki Ferrari ve Mercedes ile aradaki farkı kapatmayı istediklerini söyledi.

Ricciardo Kanada’da farkı kapatmayı umuyor Formula1

Son yarışlarda iyi işler yapan ve bu sezon ikinci galibiyetini alan Avustralyalı pilot, yine de şampiyonluk için favori olmadığını ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Monaco Gp’sini kazandığımı daha yeni anlayabiliyorum. O an mutluluktan bunu o kadar da farkında değildim, sadece eğlenmek istiyordum.

“Şimdi sırada Kanada var ve benim takvimdeki en sevdiğim pistlerin başında geliyor. Hem pist hem de şehir gerçekten çok harika ve burada olmayı seviyorum.

“Burada zorlu yarışlarım oldu, ama 2014’te ilk galibiyetimi de Montreal’de almıştım ve çok özel olduğunu söylemeliyim.

“Buraya bazı güncellemelerle geleceğiz. Ayrıca hiper yumuşak lastiklerin de avantaj sağlayacağını düşünüyorum. Tekrar güzel bir hafta sonu geçirip şampiyonada öndeki ikiliyi takibe devam etmeliyim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.