Hulkenberg: Kanada’da yine puan almalıyız

Nico Hulkenberg, takımın iyi bir form seviyesinde olduğunu ve Kanada Gp’sinde de iki araçla birden puan almak için uğraşacaklarını söyledi.

Hulkenberg: Kanada’da yine puan almalıyız Formula1

Monaco Gp’sinde Q3’ü kaçırmasına rağmen yarışta çok iyi bir geri dönüş yapan ve damalı bayrağı 8.sıradan geçen Alman pilot, bu seriyi sürdürmek istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Kanada hız pistlerinden birisi ve burada doğru downforce dengesini bulmak çok kritik olacaktır.

“Çok uzun düzlüklerin ardından büyük frenlemeler var ve burada lastiklere de büyük yük binecektir. Çok iyi bir hazırlık yapmamız gerekiyor.

“Frenler açısından da sezonun en zorlu yarışlarından biri olacaktır. Aracı kerblere iyi oturmak ve bu sayede limitleri zorlamak zorundayız. Her şeyi bir arada düşününce hiç kolay bir yarış olmayacak.

“Geçiş açısından da çok rahat bir pist değil, ama son sektördeki uzun düzlükte DRS ile de birlikte iyi bir şansımız olacaktır.

“Hiper yumuşak lastikler yine herkese strateji açısından bolluk ağlayacaktır. Farklı stratejiler görmeyi bekliyorum, bizim de çok iyi bir cevabımız olmalı.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.