Avcıoğlu-Korkmaz’ın başarı grafiği yükseliyor

Toksport WRT ekibi Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz sezonun üçüncü yarışı Akropol Rallisi için 01-03 Haziran tarihlerinde Yunanistan’daydı…

Avcıoğlu-Korkmaz’ın başarı grafiği yükseliyor Diğer Seriler

Bu sezon Avrupa Ralli Şampiyonası‘nı takip eden 2017  Balkan Ralli Kupası Şampiyonu Toksport WRT ekibi Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz sezonun üçüncü yarışı Akropol Rallisi için 01-03 Haziran tarihlerinde Yunanistan’daydı…

Avcıoğlu-Korkmaz ekibi 12 numaralı Skoda Fabia R5 ile mücadele ettikleri toprak zeminli ralliyi 34 ekip arasında 8. sırada tamamlamayı başardı.

Orhan Avcıoğlu, yarışın ardından zorlu ralliyi şöyle özetledi; “Avrupa Ralli Şampiyonası programımızın üçüncü yarışı olan Akropol Rallisi için Yunanistan’ın Lamia şehrindeydik.

Takvimin en zor ve kırıcı yarışı olan Akropol Rallisi’nde kendi kategorimizde 16 adet R5 otomobile karşı mücadele ettik.

Cuma günü yolda ikinci otomobil olmanın verdiği dezavantajı fırsata çevirerek en uzun gün olan ikinci güne 11.sırada başladık. Ancak Cumartesi günü ilk etapta patlayan lastiğimiz ile stratejimizi değiştirmemiz gerekti.

Cumartesi günü kalan 5 etapta hızımızı doğru ayarlayarak günü 11. tamamladık.

Pazar günü yol şartları daha temiz ve süratli 4 etap ve geçilmesi gereken 3 rakip bizi bekliyordu.

Tempomuzu biraz arttırarak rakiplerimizi geride bıraktık ve yarışı genel klasmanda 8. olarak tamamladık.”

Sporcularımız, Avrupa Ralli Şampiyonası‘na 15-17 Haziran tarihlerinde Güney Kıbrıs’ta düzenlenecek olan Cyprus Rally ile devam edecek…

FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA, F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit.

Hakan Suat Sezer

Hakan Suat Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Otomobil sektöründe 30 yıldan fazla hizmet vermiş olan gerek satış, gerek satış sonrasındaki tecrübesi ile duayen konumunda bulunan Hakan Sezer hem hobi hemde hala sektörü takip etme amacıyla sitemizde editörlük ve yayın kordinatörlüğü görevinde bulunmaktadır.