Newey: Verstappen daha güçlü dönecektir

Adrian Newey, sezona kötü bir giriş yapan Max Verstappen’in kendisini sorgulamasının normal olduğunu ve Kanada ile birlikte daha iyi olacağını söyledi.

Newey: Verstappen daha güçlü dönecektir Formula1

Takım arkadaşı Ricciardo, 6 yarışın 2’sini kazanmayı başarırken, Hollandalı pilot ise neredeyse her hafta sonunda yaptığı hatalarla geride kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Newey şöyle konuştu.

“Hepimiz insanız. Bazen böyle kötü bir sürece girmemiz oldukça normal, Max de bunlardan birini yaşıyor.

“Herkes onun hakkında konuşuyor, ama o bunları çok kafasına takmıyor. Sonuçta biraz daha sakin olması gerekiyor ve o da bunun farkında.

“Onun ne kadar iyi bir pilot olduğunu biliyoruz ve bu durumdan da kısa süre içinde daha da güçlenerek çıkacağına eminim. Sadece kafasını biraz boşaltması gerekiyor.

“Pilot olmanın en önemli noktalarından biri de hatalardan ders çıkarmaktır. Verstappen’in bu konuda adımlar attığını görüyorum, her şeyin iyi olacağına inancım tam.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.