Alonso Montreal’de drama ve yağmur istiyor

Fernando Alonso, McLaren için zor geçmesi beklenen Kanada Gp’sinin yağmurlu ve olaylı geçmesini istediğini söyledi.

Alonso Montreal’de drama ve yağmur istiyor Formula1

Kanada’da en son 4 yıl önce puan alabilen İspanyol pilot, geçen sene 7.sırada giderken yaşadığı mekanik sorunla Montreal’den bir kez daha puan alamadan ayrılmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Monaco’daki hayal kırıklığı ile sonlanan yarışın ardından Kanada Gp’sini heyecanla bekliyorum. Burada yarışmaktan çok keyif alıyorum.

“Harika bir pist ve pilotları çok iyi deniyor. Tarih boyunca birçok pilotun ‘Şampiyonlar Duvarında’ sorun yaşadığını gördük ve her yarışta bunlar olabiliyor. Bu da güvenlik aracı ihtimalini arttırıyor.

“Kanada’da 2006’daki yarışı kazanmıştım ve benim için çok özel bir gündü, ama bu hafta sonunda 300.yarışıma çıkacağım ve bu yüzden bunun daha özel olmasını bekliyorum.

“Burada iyi bir sonuç almak için biraz dramaya ihtiyacımız olabilir. Değişken havanın geçmiş yıllarda çok farklı senaryoları beraberinde getirdiğini görmüştüm. Yine böyle bir şeyler olmasını istiyorum.

“Elimize geçen her fırsatı değerlendirmeliyiz. Neler olacağını göreceğiz, umarım burada güzel puanlarla ayrılabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.