Sainz: İyi gidişi sürdürmek istiyoruz

Carlos Sainz, iyi bir başlangıç yaptığı sezonda bu formunu sürdürüp, Kanada Gp’sinde de ilk 10’da yer almak istediklerini söyledi.

Sainz: İyi gidişi sürdürmek istiyoruz Formula1

Geride kalan 6 yarışın 5’inde puan alarak kariyerinin en iyi başlangıcını yapan İspanyol pilot, Montreal’in sezon içinde en sevdiği yerlerden olduğunu da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Montreal F1 takvimi içinde en sevdiğim yerlerden biri. Çok sayıda güzel restoran ve gezilecek yerleri var.

“Mlebourne ile benzer karakteristikte gibi gözükse de çok eşsiz bir pist. Yapraklardan dolayı sürekli kirli oluyor ve bu da yol tutuş konusunda bizi çok zorluyor.

“Özellikle 4-5-6.virajların olduğu bölümü çok seviyorum. Duvarlar çok yakın ve doğru ritmi bulup, kerbe en iyi şekilde girmeniz gerekiyor.

“Son olarak da ‘Şampiyonlar duvarı’ var ki, bunun da takvimdeki en efsanevi virajlardan biri olduğunu düşünüyorum.

“Buraya gayet formda geliyoruz. İki araçla birden düzenli olarak puan alabiliyoruz ve bu pistin de bizim için yine iyi bir şans olduğuna inanıyorum. İyi bir hafta sonu geçirip, serimize devam etmeliyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.