Ricciardo Hamilton’ı bekliyor

Helmut Marko, Daniel Ricciardo’nun yeni sözleşme için Lewis Hamilton’ın hangi takıma imza atacağını beklediğini söyledi.

Ricciardo Hamilton’ı bekliyor Formula1

Red Bull, Avustralyalı pilotun takımda kalmasını isterken, Ferrari ve Mercedes’in boşalacak olan koltukları işleri biraz karıştırıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marko şöyle konuştu.

“Ricciardo, Lewis bir sözleşmeye imza atana kadar kararını vermek istemiyor. Bu biraz garip bir durum, umarım kısa zamanda sona erer.

“Kanada’ya giderken biraz daha moralliyiz, Renault’nun da bir motor güncellemesi olacak, ama bazı konular takım içinde stresi arttırıyor.

“Özellikle Ricciardo’nun durumu ve 2019’da hangi motorla yarışacağımız netlik kazanmadı, bunları bir an önce halletmeliyiz.”

Hamilton’ın Mercedes’te kalacağını belirten Lauda ise şöyle konuştu.

“Lewis bizimle kalmaya devam edecek. Sadece küçük şeyler üzerinde düşündüğümüz için bu süreç uzadı, bunun altında başka bir şey yok.

“Bizim Ricciardo’ya zaten bir teklifimiz olmadı. Bu yüzden isterse sonsuza kadar bekleyebilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.