Verstappen: Şanssız başlangıcı değiştirmek istiyorum

Max Verstappen, 2018 sezonuna yaptığı kötü başlangıcın ardından bir şeyleri değiştirmesi gerektiğini ve Kanada ile buna başlayacağını söyledi.

Verstappen: Şanssız başlangıcı değiştirmek istiyorum Formula1

Geride kalan yarışlarından tamamında bir bölümde hata yapan ve çok daha yüksek puanlar alabilecekken gerilerde kalan Hollandalı pilot, kendisine güveniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Sezon başlangıcımı hayal kırıklığı yaratan şeklinde değil de şanssız olarak değerlendirmek isterdim.

“Tabii ki geride kalan yarışlarda olanlardan dolayı mutlu değilim. Şimdi takım içinde oturup her şeyi masaya yatırmalı ve bu şanssızlığın içinde çıkmalıyız.

“F1’de en önemli konulardan birisi istikrardır ve bu şu an benim sahip olduğum bir şey değil. İlk önce düzenli olarak sorunsuz yarışlar çıkarmalıyım.

“Araca güvenim tam, zaten Ricciardo da bunu en iyi şekilde gösteriyor. Kanada’da tekrar rekabetçi olabiliriz ve bu şans geldiğinde ben de orada olmak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.