Gasly: Bahreyn’deki gibi bir sürpriz yapabiliriz

Toro Rosso pilotu Pierre Gasly, Kanada Gp’sinin Honda motoru için en uygun pist olmamasına rağmen Bahreyn’deki gibi bir sürpriz yapabileceklerini söyledi.

Gasly: Bahreyn’deki gibi bir sürpriz yapabiliriz Formula1

Sezonun ikinci yarışında kusursuz bir sürüşle damalı bayrağı 4.sırada geçen Fransız pilot, bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gasly şöyle konuştu.

“Montreal’de ilk defa yarışacağım ve bu yüzden biraz heyecanlıyım. Kağıt üstünde Monaco’dan çok daha farklı bir pist ve antremanlarda çok çalışmam gerekecek.

“Bahreyn’deki gibi insanları şaşırtabileceğimizi düşünüyorum. Şu an için Honda motorunun performansı hala en üst seviyede değil ve bu yüzden biraz zorlanabiliriz, ama elimize geçen fırsatları iyi kullanmak istiyoruz.

“İyi bir aracımız var ve takımdaki herkes elinden geleni yapıyor. Burada olduğum için çok mutluyum. Carlos’un yaptığı gibi başka bir takımda kiralık olarak yarışma fikrini şu an için konuşmak erken olur.

“Umarım güzel bir hafta sonu geçirip, buradan mümkün olduğunca çok puanla ayrılabiliriz. İlk defa burada yarışacak olmama rağmen gayet iyi hissediyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.