Wolff: Şampiyonada rahatlama lüksümüz yok

Mercedes patronu Toto Wolff, takımın şampiyona lideri olmasına rağmen rahatlama gibi bir lüksü olamayacağını ve tüm güçleri ile saldırmaları gerektiğini söyledi.

Wolff: Şampiyonada rahatlama lüksümüz yok Formula1

Red Bull’un da son yarışlardaki iyi performansıyla birlikte üçlü bir savaş beklediğini dile getiren Alman isim, Kanada’da kazanıp rakiplerine mesaj vermek istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Geride kalan 6 yarışın ardından geçen seneye göre iki şampiyonada da çok daha iyi durumda olduğumuzu görüyoruz.

“Bununla birlikte öndeki takımlar arasındaki farkların çok azaldığının da farkındayız ve kazanmak için her hafta sonunda en iyi oyunumuzu oynamamız gerekiyor. Bunu yapmazsak diğerlerine yetişemeyiz.

“Geçmiş yıllarda Mercedes’in Kanada’da iyi yarışlarda çıkarttığını gördük. Burası zaten kişisel olarak da Lewis’in en güçlü olduğu pistlerden birisi, ama eski sonuçlar bu sezona bir etki etmiyor.

“Bütün lastik hamurlarından en iyi performansı çıkarmalıyız. Buna hiper yumuşaklar da dahil. Monaco’da yaşadığımız sıkıntıları burada yaşamak istemiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.