Bottas: Galibiyetlerin geleceğine inanıyorum

Valtteri Bottas, şanssız şekilde kaçırdığı Bakü Gp’si ve Bahreyn’de ucundan kaçırdığı yarışlara rağmen, galibiyetlerin geleceğinden emin olduğunu söyledi.

Bottas: Galibiyetlerin geleceğine inanıyorum Formula1

Geride kalan 6 yarış sonunda Hamilton’ın 42 puan gerisinden olan Fin pilotun, sıralama turlarında sadece 0.05 saniye geride olduğunu görülüyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Kanada her zaman sevdiğim pistlerden biriydi. Daha önceki yıllarda da hep güzel yarışlarım olmuştu ve bu sene de başarılı bir iş yapıp kazanmaya çalışacağım.

“Tabii ki burada kazanmak benim için çok anlamlı olurdu. Eğer geçen seneki gibi olursa burada bir şansımız olacaktır. 2017’de de Monaco’da zayıf olmamıza rağmen Kanada’da gayet iyi bir iş yapmıştık.

“Ben her zaman önüme bakmaya çalışıyorum. Daha sezonun çok başındayız ve elime çok fırsat geçeceğine eminim.

“Yaşadığım tüm şanssızlıklar geride kaldı ve bunları düşünerek bir şey değiştiremem, bu yüzden elimden geldiğince önümüzde yarışlara konsantre olmalıyım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.