Alonso: Daha yarışacak çok senem var

Fernando Alonso, Formula 1’den sıkıldığı yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve daha yarışacak çok yılı olduğunu söyledi.

Alonso: Daha yarışacak çok senem var Formula1

Bu hafta sonundaki Kanada Gp’si ile birlikte kariyerindeki 300.yarışa çıkacak olan İspanyol pilot, devam edeceğinin sinyallerini verdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Daha geçen sen McLaren ile bir sözleşme imzaladım ve bu tek yıllık değildi. Daha burada geçirecek çok senem var.

“Sıkıldığım şeklinde çıkan haberler doğru değil. şu an burada motorsporlarının en üst noktasında yarışıyorum ve kartingten itibaren her çocuğun hayali burasıdır.

“Yine de sporun daha tahmin edilebilir olduğu bir gerçek. Özellikle turbo çağına geçtikten sonra her şey biraz daha belirgin olmaya başladı.

“7 yarış geride kaldı ve önümüzdeki 14 yarışın nasıl gideceğini size söyleyebilirim. Bu spor için üzücü bir durum. Şu an 7-12.sıralar için savaşıyoruz ve muhtemelen Abu Dhabi’de de bu değişmeyecektir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.