Hamilton: Motor durumu bize pahalıya mal olabilir

Lewis Hamilton, Montreal’de de güncelleştirilmiş motor ile yarışamamalarının kendilerine pahalıya mal olabileceğini söyledi.

Hamilton: Motor durumu bize pahalıya mal olabilir Formula1

Hayal kırıklığını da gizlemeyen İngiliz pilot, motorun kalite sorunları nedeniyle buraya getirilememesinin üzücü olduğunu da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Fabrikadaki çocukların çok çalıştığını biliyorum, her şeylerini verdiler, ama en sonunda almamız gereken zor bir karar vardı ve buraya yeni motoru getiremedik.

“Bu üst üste aynı motorla yarışacağım 7.yarış olacak ve her seferinde motordan biraz daha güç kaybediyoruz. Montreal’de bunun etkisini daha çok görebiliriz.

“Eğer Ferrari yeni bir motorla gelirse yaklaşık 0.2 saniye avantajları olacaktır ve onları yakalamamız pek mümkün olmaz. Ben elimden geleni yapıp saldıracağım, ama bizim için çok zor bir hafta sonu olabilir.

“Kanada çok sevdiğim pistlerden biri ve burada yarışmaktan keyif alıyorum. Umarım güzel bir sonuç alabilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.