Vettel: Red Bull da savaşın içinde olacaktır

Sebastian Vettel, Red Bull pilotlarının lastikleri iyi koruyabilmeleri halinde Kanada’da galibiyet yarışının içinde olacaklarına inandığını söyledi.

Vettel: Red Bull da savaşın içinde olacaktır Formula1

Monaco’da hiper yumuşak lastikleri çok iyi çalıştıran Milton Keynes merkezli takım, Ricciardo’nun motorundaki soruna rağmen kazanmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Monaco’da lastikleri diğerlerine göre çok daha iyi korumayı başardıkları için gayet iyi gözüktüler ve sıralama turlarındaki pole ile de yarışı kazandılar.

“Şimdi çok daha farklı bir pistteyiz ve buraya güncellemelerle gelip gelmediklerini bilmiyorum. Araçlar burada nasıl bir iş yapabilir emin değilim, ama lastikleri aynı şekilde korurlarsa rekabetçi olacaklardır.

“Yine çok yakın bir yarış olmasını bekliyorum, ama umarım Ferrari önde olabilir. Bekleyip görmemiz gerekecek, antremanlar gerçek resmi göstermese de bize fikir verecektir.

“Bu sene aracımız düzlüklerde de gayet iyi bir iş yapıyor ve genel olarak daha etkiliyiz. Umarım burada kazanarak kötü giden serimize son verebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.