Vandoorne: Puanlar gerçek resmi anlatmıyor

Stoffel Vandoorne pist üstünde Alonso ile yakın bir performans sergiledikleri ve alınan puanların gerçek resmi anlatmadığını söyledi.

Vandoorne: Puanlar gerçek resmi anlatmıyor Formula1

Geride kalan 6 yarışın tamamında sıralama turlarında Fernando Alonso’nun gerisinde kalan Belçikalı pilot, şampiyonada da takım arkadaşının 24 puan gerisinde bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vandoorne şöyle konuştu.

“Ben açıkçası tüm bu istatistiklerin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum.

“Gerçekte aramızdaki fark çok daha küçük. Geçen yıla göre daha iyi hissediyorum ve sadece yarışlarda her şey istediğim gibi gitmediği için buradayım. Daha çok şanssızlık yaşadım.

“Bazı yarışlarda şanssızlık olurken, bazılarında da Fernando’nun gerçekten çok hızlı olduğunu itiraf etmeliyim. O harika bir pilot ve onunla mücadele etmek bana çok şey katıyor.

“Şu an takım olarak da doğru yolda ilerlediğimizi düşünüyorum. Umarım her yarışta gelişmeyi sürdürürüz ve sezonun iyi bir yerde bitirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.