Verstappen yaklaşımını değiştirmeyeceğinde ısrarcı

Red Bull pilotu Max Verstappen, sezon başından beri yaptığı hatalara rağmen yaklaşımını değiştirmeyi düşünmediğini, ama hatalarından ders çıkardığını söyledi.

Verstappen yaklaşımını değiştirmeyeceğinde ısrarcı Formula1

Basın toplantısında kendisine bu yönde sorulan sorulara da kızan Hollandalı pilot, böyle birkaç soru daha gelmesi halinde birilerine kafa atacağını belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Yaklaşımım değiştirmeyi düşünmüyorum. Beni buralara getiren bu tarzı oldu ve şimdi bunu değiştirmek çok saçma olurdu.

“Tabii ki herkes kendi fikrini belirtmekte özgür, ama ben doğru bildiğim şeyi yapmakta ısrarcıyım. Evet, şu ana kadar bu çok işe yaramadı, ama hatalarımdan ders çıkarıyorum ve her şeyin daha iyi olacağına eminim.

“Çin ve Monaco’da yaptığım hatalar bana çok önemli puanlara mal oldu, ama artık bunları düşünmek istemiyorum. Önümüzdeki yarışlara odaklanıp, mümkün olduğunca iyi sonuçlar almaya çalışacağım.

“Her yarışı kazanmak istiyorum, geriye bakarsak hafta sonlarında daha rekabetçi olduğumuzu görüyoruz ve sezonun kalan kısmı için de iyi bir şansımız olacaktır. Bundan sonra böyle olayların daha az yaşanacağından emin olmalıyım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.