Hamilton: Farkı sadece lastikler belirliyor

Lewis Hamilton, Cuma günkü antremanları 4.sırada bitirmesindeki tek faktörün farklı lastiklerle piste çıkması olduğunu söyledi.

Hamilton: Farkı sadece lastikler belirliyor Formula1

Öndeki pilotlar hiper yumuşak lastikle en hızlı turlarını atarken İngiliz pilot, süper yumuşak lastikleri denemiş ve iyi dereceler elde etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Harika bir Cuma günüydü. Hava da çok güzeldi ve pistte tur atmaktan oldukça keyif aldım.

“Sorunsuz bir gün oldu. Çok sayıda tur atıp önemli veriler toplamayı başardık. Buraya bizi desteklemeye gelen seyircilere de çok teşekkür ederim.

“Piste çıktığımız andan itibaren doğru ayarlarla olduğumuzu hissettim. Bu sayede ayar konusunda vakit kaybetmemiş olduk.

“Zaman ekranlarında meydana gelen farkın sadece lastik hamurlarının değişik olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Performans olarak öndekilerden bir eksiğimiz yoktu.

“Bugün 3.antremanlarda hiper yumuşak lastikleri deneyeceğiz. Umarım iyi bir verim alırız ve sıralama turlarında istediğimiz sonuca ulaşabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.