Ricciardo yarıştan umutlu

Daniel Ricciardo, kendisi için sorunlu başlayan hafta sonunun ilk gününde en hızlı 3.dereceyi atarken, yarış için de umutlu olduğunu söyledi.

Ricciardo yarıştan umutlu Formula1

Motorunda elektrik sorunu meydana gelen Avustralyalı pilot, garajda sorunun erken şekilde çözülmesiyle birlikte son 20 dakikada tekrar piste çıkmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Sorunsuz günlerden birini geçiremedik. Motorda bir elektrik sorunu ortaya çıktı ve bu yüzden değerli bir vakti kaybetmiş olduk.

“En azından yaşadığımız problemin Monaco’dakiyle bir ilgisi yoktu ve bu yüzden hala ceza almayı beklemiyorum. Umarım daha büyük şanssızlıklar yaşamam.

“Her şeye rağmen antremanlardan çok şey öğrendiğimizi düşünüyorum. Doğru ayarları bulduk ve pistte olduğum süre boyunca da gayet iyi turlar attım.

“Tabii ki sorunsuz bir günle birlikte daha çok tur atıp daha fazla veri toplamak isterdim, ama hala önümüzde bir seans var ve bu zamanı orada telafi edeceğim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.