Alonso: F1’de yarışan en iyi pilotlardan biriyim

Fernando Alonso, son yıllarda içinde bulunduğu zorlu sürece rağmen yeteneklerinden bir şey kaybetmediğini ve F1’de yarışan en iyi pilotlardan biri olduğunu söyledi.

Alonso: F1’de yarışan en iyi pilotlardan biriyim Formula1

Kanada Gp’si ile birlikte 300.yarışına çıkacak olan İspanyol pilot, toplamda 32 yarış kazanırken, 2 kere de dünya şampiyonu olmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Ben Formula 1 tarihinde yarışan en iyi pilotlardan biri olduğumu düşünüyorum.

“Muhtemelen sıralama turlarında en hızlı isimlerden biri değilim veya yarıştaki ya da yağmurlu havada en hızlı pilot değilim, ama genel anlamda 10 üzerinde 9.5 olduğuma inanıyorum ve bunun avantajını kullanıyorum.

“Kariyerimde bazı fırsatları kaçırdığım doğru. Doğru hamleleri yapsaydım şu an 4 ya da 5 şampiyonluğum olabilirdi. Yine de Formula 1’de geçirdiğim 18 yıldan dolayı kendimi özel hissediyorum.

“Çok sayıda güzel anım var. İniş ve çıkışlarım oldu, ama kazandığım iki dünya şampiyonluğu benim için en üst seviyeydi.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.