Raikkonen aracın dengesinden memnun

Kimi Raikkonen ilk antreman gününün ardından aracın dengesinden memnun olduğunu ve işlerin yolunda gittiğini söyledi.

Raikkonen aracın dengesinden memnun Formula1

Günü Verstappen’in küçük bir farkla gerisinde 2.sırada noktalayan Fin pilot, takım arkadaşı Vettel’e göre de oldukça iyi bir iş yapmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Burası her şeyi bir araya getirip rahatlıkla iyi bir tur atabileceğiniz pistlerden değil, bu yüzden özellikle aracın dengesinin iyi olması gerekiyor.

“İlk günü verimli geçirdiğimizi düşünüyorum. Denge sorununu çözdük ve birkaç ayar değişikliği ile cumartesi günü daha iyi olmayı bekliyorum.

“Pistin kirli olması yol tutuşun da düşük olmasına neden oluyor, ama bir şekilde limitleri zorlamalıyız ve anca bu şekilde Kanada’da rekabetçi bir tur atmak şansımız oluyor.

“Doğru yolda ilerliyoruz ve bundan dolayı mutluyum. Umarım bugünkü antremanları da en iyi şekilde değerlendirip sıralama turlarına hazır şekilde girebiliriz.”

Vettel ise Kanada’da şu an için favori olmadıklarını, buna rağmen Raikkonen’in çok iyi turlar atarak kendisini gösterdiğini söyledi.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.