Verstappen: Gayet iyi hissediyorum

Max Verstappen, Cuma günkü ilk antreman seansını da ilk sırada tamamlamasının ardından araçta kendisini çok iyi hissettiğini söyledi.

Verstappen: Gayet iyi hissediyorum Formula1

Aracın istediği gibi çalıştığını ifade eden Hollandalı pilot, günü en yakın rakibi Kimi Raikkonen’in 0.13 saniye önünde noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Bizim için oldukça verimli bir gün oldu. Araç istediğimiz gibi çalıştı ve güzel turlar atmayı başardım.

“İlk piste çıktığımızdan sonra pek bir şey değiştirme gereği duymadık. Bu oldukça güzel bir haberdi, böyle farklı şeylerinde üzerinde durmak için bolca vaktimiz oldu.

“Her ne kadar hafta sonuna güçlü bir giriş yapmış olsak da Mercedes de oldukça güçlü gözüküyor ve zorlu bir mücadele olmasını bekliyorum.

“Özellikle hiper yumuşak lastikleri kullanmak çok kritik olacaktır. Mercedes henüz onları denemedi ve tam olarak neler yapacaklarını bilmiyoruz.

“Her şeye rağmen burada gayet rekabetçi gözüküyoruz ve yarış bitene kadar elimizden geleni yapıp, güzel bir sonuç için savaşacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.