Hulkenberg: Renault için zor bir gündü

Nico Hulkenberg, iki Renault pilotunun da sorun yaşadığı ilk günün kendileri için zor geçtiğini ve son antremanlarda yapacak çok işleri olduğunu söyledi.

Hulkenberg: Renault için zor bir gündü Formula1

İlk antremanların hemen başında problem yaşayan Alman pilot, sadece 3 tur atabilmiş ve geri kalan süreyi garajda takip etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Çok zor bir Cuma günüydü.

“Neredeyse bütün sabah seansını kaybetmek tabii ki benim için ideal bir durum değildi, öğleden sonra çok sayıda tur atmak istesem de öndekilerle aramızda büyük bir kilometre farkı oluştu ve bunu bir şekilde kapatmamız gerekiyor.

“Araç harika olmasa da iyi hissettirdi. Hala yapmamız gereken çok iş var, özellikle son antreman seansını en verimli şekilde kullanmalıyız.

“Umarım işler yolunda gider ve sıralama turlarında iki araçla birden Q3’e kalabiliriz. Buraya gelirken beklentilerimiz yüksekti ve bunu kaybetmek istemiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.