Son antremanlarda da lider değişmedi

Max Verstappen Kanada’daki son antreman seansını da ilk sırada tamamlarken onu 0.049 saniye geride Sebastian Vettel izledi.

Son antremanlarda da lider değişmedi Formula1

1:11.599'luk derecesiyle zirvede yer alan Hollandalı pilotu 0.051 saniye geriden de Kimi Raikkonen takip etti. Bu 3 pilotun dereceleri arasındaki fark dikkat çekti. 

Lewis Hamilton da iyi bir seans geçirdiği antremanlarda 0.1 saniye farkla 4.olurken Ricciardo ve Bottas ise takım arkadaşlarının yarım saniye gerisinde kaldılar ve 5 - 6 olabildiler.

Geri kalanların en hızlısı Force India'dan Sergio Perez olurken, 12.sıradaki Hartley ile aradaki fark 0.16 saniye olarak görüldü.

Dünkü antremanlarda büyük vakit kaybeden Nico Hulkenberg bugün iyi bir iş yapıp 8.sıranın sahibi olurken, ilk 10'u tamamlayan diğer isimler ise Grosjean ve Vandoorne oldular.

19 tur atan Fernando Alonso ise 1.6 saniye geride 13.sırada yer aldı. 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.