Kanada’da pole Vettel’in

Kanada Gp’si sıralama turlarında büyük bir çekişmenin yaşandığı seansta Sebastian Vettel attığı harika turla ilk sıranın sahibi olurken, onu Valtteri Bottas izledi.

Kanada’da pole Vettel’in Formula1

İlk haklarda da liderliği elinde bulunduran Alman pilot, ikinci hakkında da derecesini geliştirdi ve en yakın rakibine 0.093 saniye fark atarken, İtalyan takımına da burada 2001’den sonraki ilk pole pozisyonunu kazandırmış oldu.

Max Verstappen son hakkında yaptığı derece ile Lewis Hamilton’ın geriye atıp 3.sıranın sahibi oluken, zaman turuna başladıktan sonra ikinci virajda hata yapan RAikkonen 5.sırada kaldı.

Daniel Ricciardo Q2’yi lider tamamlamasına rağmen bu hızını son seansa taşıyamayıp öndeki üç takımın en yavaş pilotu olurken, geri kalanların en iyisi ise Hulkenberg olurken, ilk 10’da 5 takımın pilotlarının olması dikkat çekti.

İlk 10’u tamamlayan pilotlar ise Ocon, Sainz ve Perez oldular. Fernando Alonso ise rekabetçi turlar atmakta zorlandı ve 14.sırada kaldı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.