Ricciardo: Ritim bulmakta zorlandım

Daniel Ricciardo, Kanada’da Cuma gününden bu yana ritim bulmakta zorlandığını ve bunun da sonuca yansıdığını söyledi.

Ricciardo: Ritim bulmakta zorlandım Formula1

Cuma günkü antremanlarda elektrik sorunu yaşayan Avustralyalı pilot, Q2’yi lider tamamlasa da son bölümde istediği turları atamamış ve 6.sırada kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Sanırım hafta sonu boyunca istediğim ritmi bulmakta zorlandım ve istediğim turları atamadım. Cuma günündeki sorun da bize biraz pahalıya mal oldu.

“Sıralama turlarında her ne kadar gelişme göstermiş olsak da benim için son bölüm biraz daha zorlu geçti ve daha iyisini yapamadım.

“Dereceler yakın olmasına rağmen geride kalmak biraz hayal kırıklığı yaratıyor, ama artık yapacak bir şey yok. Bugün farklı stratejilerin olacağı bir yarış görebiliriz

“Max’in her ne kadar bütün antreman seanslarında lider olduğunu görsek de bunun pole için yeterli olmayacağının farkındaydık. Ferrari ve Mercedes burada yine kuvvetli, ama bizim de yarış tempomuz rekabetçiydi. Yarışta daha iyi olmayı bekliyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.